OBCHODNÍ AKADEMIEU Stadionu 486, 266 37 Beroun

Studentský parlament

Dokončení projektu – stavba venkovní posilovny

Na konci října 2023 postavila firma Bonita Group Service s.r.o. venkovní posilovnu a tím byl studentský projekt vytvořit „učební a sportovní zónu na školním dvoře“ dokončen. Hurááá!

Suit-up Day

Další akcí, kterou se zapojily studentské parlamenty OA a SPgŠ do projektu Hrdá škola, byl Suit-up Day v úterý 17. října 2023.  V tento den naše školní chodby ožily elegancí a stylem, protože  chlapci oblékli košile, někteří i kravaty a saka, děvčata přišla též ve společenském oblečení, některé dokonce v dlouhých šatech. O velké přestávce pak proběhlo opět focení. Zatímco na Den školníka přišlo 120 „pracovníků a pracovnic“, na fotce ze Suit-up Day je 267 elegantních dam a pánů, a to někteří k altánu nepřišli, protože se jim nechtělo do zimy.

Všichni si to náramně užili!!!…a už se těší na Den bez batohů…

Den školníka

V tomto školním roce jsme se rozhodli obnovit naši účast v projektu HRDÁ ŠKOLA, jehož cílem je oživit studentský život na našich školách, tedy i na té naší. Každý měsíc v určený den je možné zapojit se do předem vyhlášené aktivity, a tímto způsobem lze narušit každodenní stereotyp. Navíc je skvělé, že všechny tyto aktivity dělají zapojené školy ve stejný den, takže je možné sledovat, jak prožívají tyto dny i ostatní školy.

Naše první akce proběhla v úterý 26. září 2023, kdy byl vyhlášen DEN ŠKOLNÍKA. Protože náš školník Péťa si určitě zaslouží ocenění, byli všichni vyzváni – vyučující i studentstvo – aby obrátili své skříně naruby a našli oblečení, ve kterém by vypadali jako školník/školnice (montérky, zástěry a jiné pracovní oblečení), a přišli v něm do školy.

Tato akce byla do úterý před „školníkovic“ TABU, odtajnění a překvapení se odehrálo v úterý ráno, kdy školník kontroloval přezouvání, přičemž si začal všímat žáků a žákyň v montérkách. Po vysvětlení, co se děje byl zaskočený, šokovaný, ale spokojený. O přestávce v 9.35 hod se pak všichni zúčastnění vyfotili před altánem a Péťa dostal dáreček (viz foto).

Všem, kteří se k nám připojili a ve „školnickém“ oblečení vyjádřili ocenění záslužné práce našeho Péti (ale i celého úklidového týmu, který každodenně likviduje náš nepořádek – a není ho málo ☹) MNOHOKRÁT DĚKUJEME!

Studentský parlament a vedení školy.

 

COOL SCHOOL

Naše škola se zapojila do výzvy Středočeského kraje pro střední školy k vytvoření projektu na změnu (inovaci) ve škole v rámci tématu „Leaderem v Cool School“. 

Projekt studentského parlamentu UČEBNÍ, SPORTOVNÍ A RELAXAČNÍ ZÓNA NA ŠKOLNÍM DVOŘE postoupil do finále, kde obsadil 2. místo!!  

Vánoční a velikonoční prodej
Realizace stavby altánu
Slavnostní otevření altánu 5. června 2023

11. listopadu jsme uklízeli Beroun

Studentský parlament na ekonomických oborech vyzval žáky a žákyně, aby se zapojili do akce UKLIĎME BEROUN vyhlášené Městským úřadem Beroun pro školy na 11. listopad 2022. A tak v pátek v poledne vyrazilo do předem vytyčených lokalit 90 dobrovolníků v 8 skupinách, které vedli obětaví pedagogové. Nasbíraný „materiál“ třídili „sběrači“ do pytlů žlutých zelených, černých a průhledných, které pak vysypávali do jednotlivých kontejnerů.

Parlament i vyučující byli překvapeni počtem přihlášených účastníků, ale i jejich pracovním nasazením. VŠEM ÚČASTNÍKŮM patří naše PODĚKOVÁNÍ!

Akce pomohla přírodě, zlepšila okolí školy, vyčistila břehy Berounky a Litavky, ale přinutila i k zamyšlení, proč se k životnímu prostředí chováme tak nepřátelsky.