OBCHODNÍ AKADEMIEU Stadionu 486, 266 37 Beroun

Termíny

Česká televize a NPI ČR, spadající pod Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, chtějí pomoct maturantům. Společně tak natočily jedinečnou sérii krátkých autentických videí, ve kterých kromě učitelů vystupují i desítky studentů posledních ročníků středních škol.

Čeká vás u maturity didaktický test? To dáte! A třeba vám s tím pomohou i tato videa, ve kterých se desítky žáků posledních ročníků středních škol s vámi podělí o své tipy, postupy, znalosti i nejčastější chyby. V třiadvaceti krátkých dílech vás spolu se zkušenými učiteli a odborníky z Národního pedagogického institutu provedou různými zákoutími typických úloh z didaktických testů z matematiky a českého jazyka. A ne, tato videa vám nevštípí celou středoškolskou látku. Ukážou vám ale, co vás čeká a jak postupovat, abyste test zvládli. Hodně štěstí!

https://edu.ceskatelevize.cz/porad-novy/dame-to

Když začnete studovat, začnete zároveň i novou kapitolu svého života. Řada otázek spojených se studiem na vysoké škole pro vás může být výzvou. Proto byl vytvořen společně s firmou C&A internetový průvodce o nejdůležitějších studentských otázkách https://www.c-and-a.com/eu/cz/shop/pruvodce-pro-studenty – od výběru oboru, typu a formy studia přes financování výuky až po produktivní organizaci vašeho času. Byl připraven též praktický checklist“, díky kterému si lehce udržíte kontrolu nad svými povinnostmi.