OBCHODNÍ AKADEMIEU Stadionu 486, 266 37 Beroun

Letiště V. Havla v naší škole

Dne 19. září 2018 jsme využili nabídku a přivítali u nás ve škole 4 zástupce bezpečnostních složek Letiště Praha, a.s. a Cizinecké policie ČR. A tak se díky prezentacím a videím přenesli naši studenti a studentky 3. a 4. ročníků na pražské letiště. Dozvěděli se řadu zajímavých informací a viděli, jak funguje bezpečnostní kontrola cestujících a ostraha vnějších hranic letiště, jaká je náplň práce policie na letišti, včetně videoukázky zásahu týmu rychlého nasazení. A na každého účastníka čekalo na židli i malé propagační překvapení.

Při hodinové besedě byli studenti poučeni o tom, co znamená práce pro bezpečnostní složky státu na mezinárodním letišti, pochopili princip fungování Schengenského prostoru a naučili se základní bezpečnostní principy při cestování do zahraničí. Byla jim také nabídnuta možnost pracovat po maturitě pro tyto složky v atraktivním prostředí.

Pracovníkům letiště děkujeme za zajímavé povídání, bylo to fajn 🙂

Letiště V. Havla v naší škole